Aktualności

Uroczystości na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, koordynatorka projektu edukacyjnego „Młodzi – nowocześni – świadomi. Wiedza plonuje!”, Monika Kawczyńska, miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej konferencji w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Rolniczego, która odbyła się 6 lipca 2023 r. w Krakowie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

JM dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, zainaugurował uroczystość, wygłaszając przemówienie dotyczące wyzwań stojących przed nauką w obliczu obecnych problemów, takich jak zmiany klimatyczne i niedobory żywności na świecie.

Podczas konferencji przed budynkiem Wydziału Leśnego można było odwiedzić EXPO – wystawę najnowszych wynalazków i technologii opracowanych przez zespoły naukowo-badawcze URK.

Kolejnego dnia, 7 lipca 2023 r., w Centrum Kongresowym URK odbyła się uroczysta konferencja pt. „Innowacyjne technologie w rolnictwie” w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.

W konferencji wzięło udział około 250 osób. Podczas sesji posterowej, która towarzyszyła wydarzeniu, mogliśmy wymienić się ciekawymi spostrzeżeniami, nie tylko związanymi z nasiennictwem, ale również z rozwojem technologii.

Serdecznie dziękujemy Panu prof. dr. hab. inż. Bogdanowi Kuligowi, Dziekanowi Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, profesorowi Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, Katedry Agroekologii i Produkcji Roślinnej w Krakowie za zaproszenie oraz umożliwienie wzięcia udziału w tak znaczących wydarzeniach.

Zapraszamy do lektury relacji z konferencji zorganizowanych w ramach obchodów 70-lecia Uniwersytetu oraz jubileuszu 100-lecia Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, zamieszczonych na stronie internetowej URK.